The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.


Önem tablosuna giren unsurlardan biri, sorunların yarattığı stresti. Bu, “kesintinin neden olduğu öfke veya gerilim” olarak tanımlandı. Paydası büyük bir unsur olmasa da hizmet sağlayıcıları için kullanıcılar arasında öfke ve gerilim yaratmak hafife alınacak bir konu değildir. Olumsuz bir kamuoyu oluşturabilir ve sık sık yaşanırsa kullanıcıların hizmeti tercih etmemesine neden olabilir.

Bu ölçüte göre en fazla puanı alan iki sektör Toplu Ulaşım ve Sosyal Medya oldu. Sosyal Medya, Toplu Ulaşımı geçerek ilk sırayı aldı. Görünüşe göre, trenin gerçekten geç kalmasından çok trenin geç kalması hakkında bir şeyler yazamamaktan dolayı daha fazla geriliyoruz.

Pouchet, “Sosyal medya önemsiz bir şeymiş gibi görülüyor ve şüphesiz ki sosyal medyadaki içeriklerin bir kısmı böyle. Ancak sosyal medya, aynı zamanda iletişim ve toplumsal bağlantı bakımından son derece önemli bir kanal hâline geldi,” diyor. “Birçok insan için temel haber kaynağı, hükümet yetkilileri ve nüfusun geneli arasında doğrudan iletişim kanalı ve afetler sırasında önemli bir kaynak olarak hizmet veriyor.”

Bu noktada Panfil, “Sosyal medya sağlayıcıları, son yıllarda bulut ve sunucu barındırma sağlayıcılarına benzer bir konumda olmuştur,” diyor. “Artan talebi karşılamak için hızla kapasite oluşturmaları ve aynı anda hizmetlerine giderek daha bağımlı hâle gelen kullanıcılarının kullanılabilirlikle ilgili beklentilerine uyum sağlamaları gerekiyor. Bu, veri merkezi tasarımında ve üretim uygulamalarında yenilik yapılmasını sağladı."

DÜNYANIN EN KRİTİK SEKTÖRLERİ RAPORUNU PAYLAŞIN

INVESTORS
Genel Bakış

Dil ve Lokasyon