The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

“İnsanların şehirlere göç etmeye devam etmesi ve şehir merkezlerinde sıkışıklığın ve kirliliğin azaltmasına yönelik çalışmalar nedeniyle birçok alanda demiryolu sistemlerinde önemli genişlemeler görüyoruz.”

Etienne Guerou,
Vertiv Asya'da endüstriden sorumlu başkan yardımcısı

Rezervasyonlardan hava trafiği kontrolüne ve uçuş kontrol sistemlerine kadar hava taşımacılığının neredeyse her aşaması yoğun olarak teknolojiye bağlıdır. Bir havalimanında yaşanan küçük gecikmeler bile tüm ağı etkileyebilir ve yolcuları evlerinden yüzlerce kilometre uzakta çaresiz bırakabilir.

Hava taşımacılığında yaşanan sorunların neden olabileceği kaosa, 2014 yılında İzlanda'da gerçekleşen volkanik patlama örnek verilebilir. Bu patlama sonrası, Kuzey Avrupa'da yüzlerce uçuş iptal edildi ve hava taşımacılığı sisteminde bir sorun dalgası yarattı. Sonuçta yolcular çaresiz kaldı.

Demiryolu taşımacılığı, kesintinin etkisi bakımından havacılığa benzer. Ancak genellikle daha yerel olarak kısa sürede etki yapar ve temel taşımacılık için demiryolu kullanan yolcular arasında daha fazla öfkeye ve toplumsal kargaşaya yol açar.

Toplu Ulaşım, kesintinin insan sağlığı üzerinde oluşturduğu risk, toplum düzeni, dalga etkisi ve kamuoyundaki infiale göre panelistlerden yüksek puan almıştır.

İlgili Makaleler

INVESTORS
Genel Bakış

Dil ve Lokasyon