Sorry, this page isn't available for your location.

The page you're viewing is for English (EMEA) region.

Investors

Sorry, this page isn't available for your location.

The page you're viewing is for English (EMEA) region.

História našej spoločnosti siaha do roku 1953, kedy v Novom Meste nad Váhom vznikla spoločnosť VUMA (Výskumný ústav mechanizácie a automatizácie).
V roku 1994 americká spoločnosť Emerson Electric Co. odkúpila väčšinu akcií spoločnosti VUMA avšak názov spoločnosti ostáva nezmenený až do roku 2001, kedy sa názov mení na Emerson a.s.

Na slovenský trh priniesla technológie kritickej infraštruktúry spolu so sieťovými riešeniami pre svojich zákazníkov a takmer okamžite sa stala popredným poskytovateľom riešení na riadenie napájania, termoregulácií a monitorovania kritických technológií v dátových centrách, telekomunikačných odvetviach, zdravotnej starostlivosti a obchodných a priemyselných zariadeniach.

V Bratislave v roku 2004 vzniklo Centrum zdielaných služieb spoločnosti Emerson Network Power, ktoré plní funkciu podporného centra tak pre svoje pobočky v najvyspelejších krajinách Európy, ako aj pre svojich zákazníkov a distribučných partnerov v rámci širšieho regiónu Európy, Blízkeho Východu a Afriky (EMEA), s cieľom uspokojiť potreby rastúceho počtu klientov v regióne.

V máji 2016 sa akciová spoločnosť sa rozčlenila na dve frakcie - Branson a Network Power. Branson založil novú akciovú spoločnosť - Branson Ultrasonic, a. s. a Network Power prevzal Emerson, a. s.

Súčasťou Emerson a.s. zostali dve najväčšie sekcie:

  • AC Power & Thermal Management (Emerson Network Power)
  • DC Power & Outside Plant (Energy Systems)

3.8.2016 došlo k dohode o predaji spoločnosti Emerson a.s. súkromnej investičnej spoločnosti Platinum Equity ako krok smerom k zefektívneniu výkonnosti celej spoločnosti.

Platinum Equity je americká globálna investičná spoločnosť, založená v roku 1995 Tomom Goresom. Momentálne vlastní a zastrešuje fungovanie 25 spoločností v rôznych obchodných odvetviach.

Transakcia bola dokončená k 30.11.2016 a od 1.12.2017 sa spoločnosť Emerson a.s. premenovala na VERTIV Slovakia, a.s.

Related Articles

O spoločnosti Image

Articles

O spoločnosti

This page is translated using Google Translate in Dutch. This functionality is not working in the IE browser. Once you browse using IE Explorer, you will see English content and not translated.

INVESTORS
Overview

Language & Location