The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Telekom devi, verimliliği artırmak ve yenilikçiliği desteklemek için Vertiv ile ortaklık kurdu

İstanbul, Türkiye [27 Şubat 2018] - Bugün Mobile World Congress’de Vertiv ile Telefónica, amaca uygun olarak geliştirilen altyapı çözümleriyle enerji tasarruflarını artırmak için global ve uzun vadeli bir ortaklık kurduklarını duyurdu. Vertiv, anlaşma kapsamında Telefónica’nın Avrupa ve Amerika’daki merkez ve kapsama alanı sahalarında ilk tesis değerlendirmesinden önümüzdeki on yıl boyunca kapsamlı bakım hizmetlerine kadar tüm unsurları kapsayan Hizmet Olarak Enerji Tasarrufu (ESaaS) sağlayacaktır.

Bu anlaşma kapsamında, Vertiv uzmanları enerji denetimleri gerçekleştirecek ve her tesis için tahmini TPG’leri ve enerji tasarruflarını gösteren kapsamlı değerlendirme raporları sunacaktır. Raporlar, kritik altyapının performansını, kapasitesini, kullanılabilirliğini ve verimliliğini optimize etmeye ve böylece enerji tasarrufunu artırmaya yönelik bir dizi öneri içerecektir. Vertiv, müşterinin hiçbir sermaye masrafı yapmasına gerek kalmadan, danışmanlık ve uygulamadan 7/24 izleme ve bakım hizmetlerine kadar tam destek sunacak, ESaaS sözleşmesinin parçası olarak projenin tamamını finanse edecektir

Vertiv'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi başkanı Giordano Albertazzi, “Telefónica, dünyadaki en büyük telekom tedarikçilerinden ve Fortune 500 şirketlerinden biri. Ayrıca sürdürülebilirlik girişimleri konusunda en aktif şirketler arasında. Tüm bunlar, bu iş birliğinden büyük bir gurur duymamızı sağlıyor. Bu anlaşma, uzun vadeli ortaklığımızı güçlendiren önemli bir kilometre taşı ve telekom sektörü için sektöründe öncü, enerji açısından verimli ve performansı yüksek çözümler sunma kararlılığımızı vurguluyor. Bu yeni Hizmet Olarak Enerji Tasarrufu ortaklığımızı daha da ileri götürerek Telefónica ile güçlü ve uzun vadeli bir değer yaratmak için sabırsızlanıyoruz.” diyor.

Telefónica’nın operasyon direktörü Juan Manuel Caro, “Vertiv ve Telefónica, sürdürülebilir yenilikçilikle daha verimli ve rekabetçi olma konusunda ortak bir hedefe sahip. “Şirketimiz, enerji ve iklim değişikliğine ilişkin olarak enerji tüketimimizi trafik birimi başına yüzde 50 azaltmak ve altyapıyla telekomünikasyon hizmetlerimizi geliştirmek için koyduğumuz hedefe ulaşma konusunda kararlı. Vertiv, başarılarımızda bize destek oldu ve bu ortaklık sayesinde gelecekte daha büyük adımlar atabileceğimize inanıyoruz.” diyor.

Vertiv ve Telefónica, 20 yıldan uzun süredir iş ortaklığı yaparak Telefónica’nın tüm dünyadaki şebeke sahalarına destek veren çok çeşitli yenilikçi çözümler sunmak için birlikte çalışmıştır. Telefónica, Vertiv'i 8. Global Enerji ve İklim Değişikliği Atölye Çalışması’nda “Yılın En İyi İş Ortağı” seçmiştir. Bu ödül, Telefónica’nın Enerji Verimliliği Programı’na Vertiv'in olağanüstü bir katkıda bulunduğunu teyit etmiştir. Programa, 2016’da GSMA tarafından Green Mobile Award (Yeşil Mobil Ödülü) verilmiştir.

Özellikle 2017 boyunca Vertiv, yenilenebilir enerji kaynaklarına destek vermek için ısı yönetimi ekipmanları, AC ve DC gücü üniteleri ve karma güneş enerjisi sistemleri gibi enerji açısından verimli bir dizi altyapı çözümü sunmuştur. Vertiv’in birçok ülkede uygulanan son teknoloji ürünü çözümleri, Telefónica’ya enerji tasarrufunun yanı sıra üstün performans ve güvenilirlik sunmuştur. Vertiv ve Telefónica bu yeni globalanlaşmayı imzalayarak tüm dünyada verimliliği artırma ve yenilikçilik sunma konusunda ortak bir vizyonda birleşmiştir.

Şu bağlantıdan Telefónica'nın sürdürülebilirlik girişimleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

ESaaS ve Vertiv hakkında daha fazla bilgi edinin ve Mobile World Congress, 2. Salon, 2O41. Stantta Vertiv'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi başkanı Giordano Albertazzi ile tanışın.

Vertiv hakkında
Vertiv; veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel tesisler için önemli uygulamalar sağlayan kritik altyapılar tasarlar, uygular ve bunlar için servis hizmeti verir. Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv; Chloride®, Liebert®, NetSure™ ve Trellis™ markalarını içeren güç, termal ve altyapı yönetimi çözümleri portföyüyle günümüzün büyüyen mobil ve bulut bilişim pazarlarına destek verir. 2016 mali yılındaki satış rakamları 4,4 milyar doları bulmuştur. Daha fazla bilgi için VertivCo.eu adresini ziyaret edin.

 

MEDYA İÇİN İLETİŞİM
Yiğit Emre Güney
T +90 216 586 79 00
Eyigit.guney@vertivco.com

INVESTORS
Genel Bakış

Dil ve Lokasyon