The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

 

Kamu hizmetleri, toplu ulaşım, telekomünikasyon üst sıralarda yer alırken, beşinci sıradaki bulut ve sunucu barındırma ise yükselişte

İstanbul, Türkiye [10 Temmuz  2017] – Elektrik, gaz, nükleer güç ve su arıtmayı içeren kamu hizmetleri, daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv'in yeni sıralamasına göre dünyadaki en kritik sektörler. Vertiv, 15 ölçüte göre birden fazla sektörün önemini sistematik olarak ölçmek ve sıralamak için tüm dünyada önemli altyapı uzmanlarının katıldığı bir panel düzenledi. Toplu ulaşım, özellikle de demiryolu ve havayolu ulaşımı, listede ikinci sırayı aldı. Bunun arkasından telekomünikasyon, petrol ve gaz arama faaliyetleri ile bulut ve sunucu barındırma geldi. Listenin tamamına, bugün yayınlanan ve www.vertivco.com/KritikSektorler adresinde bulunan Dünyanın En Kritik Sektörleri Sıralaması adlı yeni rapordan ulaşılabilir.

Panel, kritik sistemlerin kullanılamamasından kaynaklanabilecek etkileri kapsayan ölçütleri belirledi ve etkinin büyüklüğüne göre bunların önemini ortaya koydu. Bu ölçütler daha sonra, panelin sektörleri puanlamak için kullandığı bir önem tablosu oluşturmak için kullanıldı. Daha sonra sektörler, ortalama puanlarına göre sıralandı.

Vertiv'de pazar geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı olan Jack Pouchet, "Bu listenin en tepesinde ortak bir tema varsa bu, sektörlerin birbirine bağlı olmasıdır. Bu sektörler, günümüzde toplumun temeli için önemlidir ve bu alanlardan herhangi birinde kesinti yaşanması, tüm sektörleri ve tüm dünyayı etkileyebilir. Bu, dünyamız daha mobil ve birbirine bağlı hâle geldikçe ve Nesnelerin İnterneti genişledikçe böyle devam edecektir." dedi.

Temiz enerji ve su, gelişmiş bir toplumun temel ihtiyaçları olduğu ve diğer birçok sektör ile hizmetin temelini oluşturduğu için kamu hizmetlerinin tartışmasız bir şekilde en kritik sektör olarak seçilmesini sağladı. Listede ikinci sırayı toplu taşıma almıştır. Panel katılımcıları, yalnızca yolcuların güvenliğinin değil, aynı zamanda gecikme ve kesintiler nedeniyle birçok iş alanında, pazarda ve tüm dünyada yaşanabilecek etkilerin de altını çizdi. 3. sırada yer alan telekomünikasyon, kişisel ve ticari faaliyetlerde ve acil durumlarda haberleşmenin ve bağlantı kurmanın önemini yansıtmaktadır.

Finansal hizmetler, planlanmamış kesintilerin finansal etkisi bakımından listede ilk sırayı aldı. E-ticaret ikinci gelirken, bunu bulut ve sunucu barındırma takip etti. Bulut ve  sunucu barındırma, birçok iş alanında bu platformlara bağlılığın artması nedeniyle en kritik sektörler listesinde beşinci sırayı aldı. Panel, bulut ve sunucu barındırmagiderek daha kritik hâle gelen ve hızla gelişen sektörlerden biri olarak tanımladı.  

Vertiv'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da enerji satışı ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı panelist Emiliano Cevenini “Hiper ölçek ve ortak yerleşim veri merkezlerinin güç sağladığı bulut, bu platforma bel bağlayan cihaz ve işletmelerin sayısının giderek artmasıyla birlikte daha da fazla önem kazanıyor.  Endüstride ve akıllı şehirlerde kullanılan IoT ağlarının, teknolojilerinin temelini oluşturmak için başvurulacak platform olarak bulutu tercih etmeleriyle birlikte bu eğilimin yakın gelecekte de devam edeceğini düşünüyoruz." dedi.

Kritik sektörlerin tam listesine ve belirli kategorilerin, gelişmekte olan sektörlerin ve sıralama yönteminin analizine Dünyanın En Kritik Sektörleri Sıralaması adlı rapordan ulaşılabilirsiniz. Diğer sektörlerin sıralamasını görmek için Önem Hesaplayıcı'yı kullanın. Ağ kullanılabilirliği sağlayan teknolojiler ve çözümler hakkında daha fazla bilgi almak ve Vertiv'in sunduğu diğer içeriklere ulaşmak için www.VertivCo.com/KritikSektorler adresini ziyaret edin.

Vertiv hakkında
Vertiv; veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel tesisler için önemli uygulamalar sağlayan kritik altyapılar tasarlar, uygular ve bunlar için servis hizmeti verir. Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv; ASCO®, Chloride®, Liebert®, NetSure™ ve Trellis™ markalarını içeren güç, ısı ve altyapı yönetimi çözümleri portföyüyle günümüzün büyüyen mobil ve bulut bilişim pazarlarına destek verir. 2016 mali yılındaki satış rakamları 4,4 milyar doları bulmuştur. Daha fazla bilgi için VertivCo.com adresini ziyaret edin.

İLETİŞİM
Vince McMorrow
T +614 383 1622
E Vince.McMorrow@Fahlgren.com

 

 

INVESTORS
Genel Bakış

Dil ve Lokasyon