The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Turkish (EMEA) region.

Emerson Network Power’ın, resmi olarak artık Vertiv markasıyla faaliyet göstereceği duyuruldu. Ayrıca, deneyimli teknoloji yöneticisi Rob Johnson’ın, Platinum Equity'ye satılan ve Vertiv adı verilen yeni bağımsız şirkete, liderlik edecek.

Vertiv, yeni dönemde hız, teknoloji inovasyonu ve büyümeye odaklanacak. Bulut bilişim ve mobil ağlarda büyüyen pazarlara daha fazla esneklik sunacak.

Columbus, Ohio - (1 Aralık 2016) - Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen işletme, bugün Rob Johnson'ın CEO olarak atandığını ve bu bağımsız şirketin piyasada artık resmi olarak Vertiv markasıyla faaliyet göstermesini sağlayacak bir kampanya başlattığını duyurdu.

Vertiv; veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel ortamlardaki önemli uygulamalar için küresel bir kritik altyapı teknolojileri tedarikçisi ve servis sağlayıcısı olarak konumlanıyor. Merkezi Columbus, Ohio'da (ABD) bulunan şirketin, tüm dünyada 20.000'den fazla çalışanı ve 25'ten fazla üretim ve montaj tesisi bulunuyor. Platinum Equity, şirketi değeri 4 milyar doları aşan bir anlaşmayla Emerson'dan satın aldı. Emerson, şirketteki azınlık hissesini korudu.

En son Kleiner Perkins Caufield & Byers'ta yönetici ortak olarak görev yapan Rob Johnson, veri merkezi altyapısı alanında lider bir firma olan American Power Conversion'da (APC) 10 yıl çalıştı. Şirket 2007'de 6,1 milyar dolar karşılığında Schneider Electric'e satıldığında APC'nin başkanı ve CEO'suydu. APC'de şirketin Stok Geliştirme Grubu’nun Genel Müdürü olarak da görev aldı.

Platinum Equity'de iş ortağı ve portföy faaliyetlerinin başkanı olan Bryan Kelln, Johnson’ın liderlik yetenekleri ve teknik uzmanlığı sayesinde Vertiv'e liderlik etmek için ideal bir isim olduğunu belirtti.    Kelln: “Rob Johnson’da sektör bilgisi, operasyon sezgisi ve girişimci ruh benzersiz bir şekilde bir araya gelmiş. Bu özellikler, şirket için dönüşüm fırsatı anlamına geliyor. Hıza, inovasyona ve müşteri hizmetlerine odaklanan bir kültür oluşturmaya çalıştığımız bu dönemde, Rob Johnson’ın şirketi ileriye götürecek doğru bir lider olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Vertiv’in yeni CEO’su APC'deki kariyerinin yanı sıra Johnson, sağlam plastik ambalajlama ürünleri tedarikçisi olan Consolidated Container Corporation'da yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Johnson, 1989'da Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK) sektörü için yenilikçi yazılım ve donanım çözümleri yaratan Systems Enhancement Corporation'ı (SEC) kurdu. Şirketi 1997'de APC'ye sattı.

Kelln sözlerine şunları ekledi: “Rob, özellikle veri merkezi ortamlarındaki teknolojiyi baştan sona tanıyor ve müşterilerin neye ihtiyacı olduğunu anlıyor. Çalışanlara ilham vermek ve kârlı, küresel bir işletmeye liderlik etmek için bir CEO'nun neler yapması gerektiğini biliyor. Aynı zamanda Vertiv'in bağımsız bir işletme olarak gelebileceği noktayla ilgili vizyonumuzu paylaşan bir girişimci".

Johnson, satışın şirket için benzersiz bir fırsat olduğunu belirterek şunları ekledi : "Vertiv, bugüne kadar büyük başarılara imza atan bir şirket için yepyeni bir başlangıç fırsatı. Şirket tarihinde bir dönüşüm anlamına gelen bu aşamada, Vertiv'deki yeni iş arkadaşlarımla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bağımsız bir şirket olarak Vertiv, iş stratejisi ve yatırım kararları oluşturmak için özgürlük içinde faaliyet gösterecek, yeni bir şirket gibi daha hızlı hareket ederek büyüyen bulut bilişim, mobil ve IoT ağlarında faaliyet gösterenler dahil, tüm müşterilerimiz için yenilikçi çözümler sunmaya odaklanacak."

Vertiv; sektöründe lider olan ASCO®, Chloride®, Liebert®, NetSure™ ve Trellis™ markalarıyla birlikte daha önce Emerson Network Power markası altında sunduğu güç, ısı ve BT yönetimi çözümleri için geniş ürün ve hizmet tekliflerinin portföyünü genişletecek. Platinum Equity'nin ortağı olan Jacob Kotzubei, Platinum Equity’nin birleşme, satın alma ve işletme kaynaklarının ve firmanın Emerson ile kurduğu güçlü ilişkilerinin Vertiv'e kısa ve uzun vadede faydalı olacağını söyledi. Kotzubei "Vertiv'in büyümesine ve ürün inovasyonuna hem organik olarak hem de ileriye dönük ek satın almalarla her aşamada destek vereceğiz. Emerson ile ikinci ortaklığımızı kuruyoruz. Birlikte büyük başarılar elde ettik. Vertiv ve hizmet verdiği müşteriler için sorunsuz bir geçiş dönemi ve heyecan verici bir gelecek umut ediyoruz." diyerek sözlerine devam etti.

Kasım 2013'te Platinum Equity, Emerson'un bilişim ve güç sistemlerinde pay sahibi oldu ve şirketin markasını Artesyn Embedded Technologies olarak değiştirdi. Vertiv'in marka değişikliğine destek vermek için şirket www.VertivCo.com adresindeki yeni web sitesini kullanıma sundu ve Ocak 2017'de “Misyonunuz Hayati Öneme Sahiptir" temasıyla yeni markasını tanıtacak bir reklam kampanyası başlatacak. Kampanya, The New York Times, The Wall Street Journal, Forbes, Fast Company, Wired, TechCrunch ve IDG Tech Network gibi iş ve teknolojiyle ilgili önemli basılı ve dijital medyada yürütülecek.

Vertiv, müşterilerinin mobil, bulut ve uçtan uca bilişim, birlikte bulunan veri merkezleri, enerji depolama ve sürdürülebilirlik gibi dijital altyapı alanlarında artan ihtiyaçlarını karşılıyor. Şirket, neredeyse tüm büyük ülkelerde satış ve hizmet personeli bulunduruyor. Bu şirketler için tüm dünyada 255 servis merkezi, 3.000'den fazla servis saha mühendisi ve 400'den fazla teknik destek/çözüm sorumlusu ile destek veriliyor.

Vertiv Hakkında

Vertiv; veri merkezleri, iletişim ağları ve ticari ve endüstriyel tesisler için önemli uygulamalar sağlayan kritik altyapılar tasarlar, uygular ve bunlar için servis hizmeti verir. Daha önce Emerson Network Power olarak bilinen Vertiv, ASCO®, Chloride®, Liebert®, NetSure™ ve Trellis™ markalarını içeren güç, termal ve altyapı yönetimi çözümleri portföyüyle günümüzün büyüyen mobil ve bulut bilişim pazarlarına destek verir. 2016 mali yılındaki satış rakamları 4,4 milyar doları bulmuştur. Daha fazla bilgi için www.VertivCo.com adresini ziyaret edin.

Platinum Equity Hakkında

1995'te Tom Gores tarafından kurulan Platinum Equity, tüm dünyada müşterilere hizmet veren yaklaşık 30 faal şirketten oluşan bir portföye sahip küresel yatırım firmasıdır. Platinum Equity, birleşmeler ve operasyonlarda uzmanlaşmıştır. M&A&O® adlı ticari markalı stratejisiyle üretim, dağıtım, ulaşım ve lojistik, ekipman kiralama, metal hizmetleri, medya ve eğlence, teknoloji, telekomünikasyon gibi çok çeşitli pazarlarda şirketleri satın almakta ve işletmektedir. Son 20 yılda, Platinum Equity 185'den fazla şirketi satın almıştır.

BİLGİ İÇİN:

Yasemin Görür, Excel İletişim Yönetimi
0216 544 94 84
yasemin.gorur@excel.com.tr

INVESTORS
Genel Bakış

Dil ve Lokasyon