The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Technologia w marketingu — marzenie dyrektora ds. marketingu, ale koszmar dla dyrektora ds. informatycznych i działu IT?

Simon Blake •

Pokonaj swoje ograniczenia! Trendy w marketingu stanowiące wyzwanie dla działów IT

Działy marketingu i IT powinny współpracować ze sobą jak bliscy przyjaciele, jednak często ich współpraca przypomina raczej przelotną znajomość. Jako osoba odpowiedzialna za marketing w firmie tworzącej cyfrowe rozwiązania w ramach cyfrowej rzeczywistości obserwuję obie strony, które są coraz bardziej ze sobą związane i uzależnione od siebie nawzajem.

Brak porozumienia

Zgodnie z często przytaczaną koncepcją firmy Gartner, która mówi, że dyrektorzy ds. marketingu zastąpią dyrektorów ds. informatycznych przy podejmowaniu decyzji o zakupie technologii, specjaliści od marketingu i IT nie zawsze są w stanie osiągnąć kompromis. Oczywiście nie każdy pracownik działu marketingu to kreatywny brodacz z fajką, a nie każdy specjalista IT to zrównoważony inżynier-empiryk. Mimo to nie łatwo jest wypracować między nimi kompromis z powodu braku dynamiki działania występującego po obu stronach.

Zasadniczo mamy do czynienia z sytuacją, w której dział marketingu wymaga zakupu najnowszych technologii, nie rozumiejąc w pełni skutków ich zastosowania. Z kolei od działów IT oczekuje się wdrażania rozwiązań, które nie są z nimi bezpośrednio związane. Pozornie wydaje się to proste, ale tak nie jest, szczególnie wtedy, gdy oba działy wydają się mówić różnymi językami.

Obudzić się z koszmarnego snu

Pojęcie „niezatwierdzonych zasobów IT” nie wzbudza we mnie zaufania. Z jednej strony wprost sugeruje ono coś, co nie mieści się w głównym nurcie firmowym. Z drugiej strony zjawisko to wynika z oferowania przez firmy technologiczne usług bezpośrednio działom marketingu, które mówią tym samym językiem. Działy takie kupują rozwiązania, które są promowane w sposób dla nich zrozumiały, aby realizować swoje cele. Dlaczego więc działy IT bronią się przed zmianą sposobu wykorzystania technologii przez działy „nietechniczne”?

W naszym najnowszym e-booku analizujemy trendy w marketingu stanowiące wyzwanie dla działów IT. Osoby odpowiedzialne za technologie IT w przedsiębiorstwie mogą przeanalizować rozwiązania firmy Salesforce — pioniera w zakresie rozwiązań IT dostosowanych do potrzeb biznesu. Mogą współpracować z działem marketingu przy opracowywaniu cyklu realizacji kampanii promocyjnych, określaniu priorytetowych obszarów wsparcia i ryzyka oraz opracowywaniu odpowiednich umów SLA. Ujmę to tak: dostępnych jest bardzo wiele inteligentnych i skutecznych rozwiązań technicznych. Jeżeli nie nawiążemy dialogu z działami marketingu i zasobów ludzkich, ktoś zrobi to za nas.

Można znaleźć rozwiązanie, które wyeliminuje konieczność stosowania niezatwierdzonych zasobów IT, nie zamykając jednocześnie możliwości optymalizacji naszego biznesu. Jeśli po lekturze naszego e-booka pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości, powiedz nam o nich — może znajdziemy rozwiązanie.

Chcesz przeczytać więcej? Pobierz e-book, klikając poniżej!

INVESTORS
Charakterystyka ogólna

Język i lokalizacja