The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Historia

Łączenie ducha przedsiębiorczości charakterystycznego dla startupu z zasobami i zasięgiem globalnego lidera.

Mając na koncie bogatą historię rozwiązań, które zmieniły branżę oraz zasłużoną reputację innowatora, firma Vertiv i jej partnerzy nieustannie podnoszą poprzeczkę w obszarze zarządzania energią, chłodzeniem, dostępu i kontroli, monitorowania oraz możliwości zarządzania.

Oferujemy wiedzę ekspercką, której potrzebujesz, niezawodność, której wymagasz oraz zasoby, jakie może udostępnić tylko partner o globalnym zasięgu. Pozwoliło nam to odgrywać istotną rolę w rozwoju technologii, od komputerów typu mainframe, aż po technologię chmury, jak również w zwiększaniu zakresu ich zastosowania w każdym z obszarów biznesu.

Nie zostaliśmy jednak liderem branży w jedną noc. Tak naprawdę, podczas gdy historia naszych produktów sięga początków ery informatycznej, nasza firma zaczęła nabierać kształtów w 2000 roku, kiedy korporacja Emerson zaprezentowała swoje rozwiązania technologiczne w zakresie infrastruktury krytycznej pod marką Network Power. Emerson Network Power, pierwotnie składająca się z marek Asco i Liebert, natychmiast okazała się wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu zarządzania energią, systemów klimatyzacji precyzyjnej i rozwiązań monitorujących dla technologii krytycznych stosowanych w centrach danych, sieciach telekomunikacyjnych, ochronie zdrowia oraz w obiektach handlowych i przemysłowych.

Firma Emerson inwestowała w tę branżę na przestrzeni XXI wieku, w 2004 roku przejmując technologię instalacji zewnętrznych (outside plant) oraz zarządzania energią firmy Marconi, by rozszerzyć swoje działania w branży telekomunikacyjnej; w 2006 roku przejmując firmę Knurr w celu rozbudowania oferty systemów obudów, a w 2009 roku - firmę Avocent, uzupełniając dotychczasowe portfolio o usługi w zakresie oprogramowania i zdalnego zarządzania infrastrukturą. W 2010 roku doszło do przejęcia firmy Chloride, by rozszerzyć gamę rozwiązań z dziedziny zarządzania energią, szczególnie do zastosowań przemysłowych. Przez cały ten okres firma nieustannie rozwijała nowe rozwiązania w zakresie infrastruktury krytycznej, które oferowały większą niezawodność, zwiększoną skuteczność oraz elastyczność dla technologii krytycznych.

W ostatnim czasie firma Emerson Network Power stała się pionierem w dziedzinie zarządzania infrastrukturą centrum przetwarzania danych (DCIM) i zintegrowanej infrastruktury. Platforma DCIM Trellis jako pierwsza używała danych uzyskiwanych w czasie rzeczywistym, optymalizując zarządzanie centrami danych. Rozwiązanie to cieszy się uznaniem jako lider w każdym z raportów DCIM Magic Quadrant publikowanych przez Instytut Gartnera. Firma Emerson Network Power jako pierwsza oferowała również zintegrowane rozwiązanie rzędowe w zakresie infrastruktury oraz współpracowała z wiodącymi wykonawcami centrów danych nad pierwszymi w pełni modularnymi, wolnostojącymi centrami danych.

Obecnie pełna gama rozwiązań oferowanych przez firmę Emerson Network Power, jak również stojący za nimi ludzie, stali się częścią firmy Vertiv. W firmie Vertiv opieramy się na sukcesach z przeszłości, równocześnie poszerzając nasze możliwości oraz zaangażowanie w projektowanie, tworzenie i udostępnianie technologii o kluczowym znaczeniu, które zwiększają możliwości.

HORYZONT CZASOWY

1985

Emerson przejmuje firmę ASCO, która dostarcza statyczne przełączniki źródeł zasilania niezbędne w systemach zasilania o wysokiej dostępności.

1987

Emerson przejmuje firmę Liebert Corporation, pioniera w obszarze systemów klimatyzacji prezycyjnej i ochrony zasilania dla systemów IT.

2000

Firma Emerson tworzy przedsiębiorstwo Network Power, by zintegrować technologie z zakresu infrastruktury o znaczeniu krytycznym pod jedną marką.

2001

Emerson Network Power zwiększa swoją obecność na rynku azjatyckim poprzez zakup firmy Avansys, wiodącego dostawcy zasilania sieciowego w Chinach oraz poprzez utworzenie oddziału Emerson Network Power India.

2004

Emerson Network Power przejmuje technologię instalacji zewnętrznych (outside plant) i zarządzania energią firmy Marconi, rozszerzając zakres swoich rozwiązań technologicznych dla przemysłu telekomunikacyjnego.

2006

Emerson Network Power przejmuje firmę Knürr AG z siedzibą w Niemczech, wiodącego dostawcę systemów obudów.

2007

Emerson Network Power wprowadza na rynek Energy Logic, kompleksowy 10-stopniowy proces redukcji zużycia energii przez centra danych.

2009

Emerson Network Power przejmuje firmę Avocent, wiodącego dostawcę technologii zarządzania mikrokontrolerem Service Processor (SP) i oprogramowania do zarządzania centrami danych oraz rozwiązań KVM.

2010

Emerson Network Power wprowadza na rynek NetSure™ DC UPS, pierwszy zintegrowany system zasilania bezprzewodowego dla konfiguracji rzędowych dla sektora centrów danych.

2010

Emerson Network Power przejmuje firmę Chloride, innowacyjnego producenta systemów zasilania bezprzewodowego UPS z silną obecnością na rynku europejskim oraz rozwiązaniami z zakresu zarządzania energią, które można dopasować pod kątem zastosowań przemysłowych.

2011

Emerson Network Power wprowadza na rynek Liebert® DSE - jednostkę klimatyzacji precyzyjnej ze zintegrowanym systemem ekonomizacji, zwiększającym możliwości korzystania przez centra danych z technologii free-coolingu.

2012

Emerson Network Power wprowadza na rynek platformę Trellis, rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą centrów danych w czasie rzeczywistym.

Emerson Network Power wprowadza na rynek rodzinę modularnych, zintegrowanych rozwiązań dla infrastruktury Smart Solutions.

2014

Emerson Network Power wprowadza na rynek Liebert eXL, wysokowydajny zasilacz UPS dla centrów danych do zastosowań na dużą skalę, ze zintegrowanymi możliwościami komunikacji i zarządzania.

Emerson Network Power wspiera szybko wdrażalne centrum przetwarzania danych (RDDC) firmy Facebook poprzez zastosowanie całkowicie modułowego podejścia do tworzenia centrum danych.

Emerson Network Power współpracuje z innymi wiodącymi producentami branży IT w celu stworzenia specyfikacji Redfish do zarządzania serwerem out-of-band.

2016

Vertiv zaczyna działać jako samodzielne przedsiębiorstwo.

INVESTORS
Charakterystyka ogólna

Język i lokalizacja