The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Investors

The page you're viewing is for Polish (EMEA) region.

Dyrektor generalny

Rob Johnson rozpoczął pracę w Vertiv na stanowisku Dyrektora generalnego 1 grudnia 2016. Rob był dyrektorem generalnym American Power Conversion (APC) oraz partnerem funduszu venture capital Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB).

Rob pracował w APC 10 lat. Jako dyrektor generalny zarządzał w 2007 r sprzedażą firmy APC do Schneider Electric za kwotę 6,1 mld USD. Po sprzedaży pracował na stanowisku kierowniczym w A123 Systems, wiodącego producenta akumulatorów, a przed zatrudnieniem w KPCB w 2014 pracował w Consolidated Container Corporation.

W 1989 r. Johnson założył firmę Systems Enhancement Corporation (SEC) tworzącą innowacyjne rozwiązania programowe i sprzętowe dla branży zasilaczy bezprzerwowych UPS. Po sprzedaży firmy SEC do APC w 1997 r. objął w stanowisko dyrektora generalnego APC i zajmował się zarządzaniem zasilaniem, klimatyzacją precyzyjną, infrastrukturą IT oraz oprogramowaniem i sterowaniem.

Rob zdobył tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania inżynierskiego na uniwersytecie Missouri University of Science and Technology w 1989 r. Jest członkiem wielu rad nadzorczych i autorem opublikowanego w 2010 r. podręcznika „Executing Your Business Transformation”, przewodnika dla firm dokonujących dużych zmian w działalności.

INVESTORS
Charakterystyka ogólna

Język i lokalizacja